Menu nawigacyjne

Te występy odbywają się podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Uroczystość rozpoczęła się w niedzielę, 22 stycznia roku, Eucharystią w miejscowym kościele pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Mszę Świętą celebrowali: ks. Bogdan Więcek , asystent dekanalny Akcji Katolickiej. Kolejne punkty spotkania przebiegały w Domu Ludowym.

Katolickie biuro matrymonialne

Zaproszonych gości powitała wiceprezes Akcji Kazimiera Wąż zarazem radna. Zuzanna Szafrańska Tradycje wigilijne na Sądecczyźnie - przekazujemy dzieciom tradycje Wspomnienia pani Izabeli i pana Stanisława, mieszkańców podsądeckiej miejscowości Lipnica Wielka. Małgorzata Frydrych Kolęda o Bożym Narodzeniu Dopiero za granicą poczuliśmy, co jest istotą świąt - że najważniejsze nie jest to, co się robi dookoła nich. Paweł Siedlanowski Jest taki dzień Jak żaden inny dzień w roku Wigilia wycisza zewnętrzny i wewnętrzny zgiełk, jaki w sobie nosimy.

Agnieszka Warecka Cuda ogłaszają?

O znaczeniu Wigilii i naszych oczekiwaniach. Aby Bóg mógł się naprawdę narodzić w Twoim sercu, musisz udać się na peryferie swojego życia. Marek Dłużniewski Post już nie taki ścisły Dla wielu z nas niejedzenie mięsa w piątek jest sporym wyrzeczeniem, a przestrzeganie ścisłego postu w Środę Popielcową i Wielki Piątek niemal aktem heroizmu. Tymczasem 50 lat temu częste posty w Kościele były czymś oczywistym. Małgorzata Szewczyk Tajemnica wigilijnego opłatka Jak się robi wigilijne opłatki? Receptura ma już niemal sto lat, a każdy opłatek jest nie tylko wypieczony, ale i omodlony.

Henryk Zieliński Zanim nadejdą Święta Zamiast krytykować innych za przedwczesne świąteczne dekoracje, spójrzmy na własne, katolickie podwórka.

Cookie Control

Jak Papież z Polski obchodził tradycyjną wigilię? Jeśli chcesz dobrze przeżyć Boże Narodzenie, siadając do wieczerzy, nie zatrzymuj się tylko na tradycji, ale pamiętaj, że Jezus tego wieczoru pragnie narodzić się w twoim sercu. Jan Hadalski Vigilate et orate Powinniśmy być podobnymi do ludzi, którzy oczekują swego Pana, aby gdy powróci, zastał nas czuwających i zaprosił do swego stołu.

Monika Białkowska Najważniejsze jest Dzieciątko Oczekiwanie na narodzenie Jezusa jest tu inne niż wszędzie: to gnieźnieński klasztor Św. Weronika Szramek Święta? No thanks Ciężko patrzeć na to, że w XXI wieku ludzie zamiast coś naprawić, wolą się tego całkowicie pozbyć Błażej Tobolski Pozostając na obczyźnie W ostatnich latach wyemigrowało z kraju ponad 2 mln Polaków - duszpasterstwo polonijne jest często jedyną szansą, aby nie utracić swojej tożsamości.

Kinga Ochnio Namiastka rodzinnego ciepła W jadłodajniach, noclegowniach dla bezdomnych i domach opieki społecznej trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Agnieszka Wawryniuk Idzie rozjaśnić mrok Jakie łaski możemy otrzymać, modląc się do Dzieciątka Jezus i gdzie kult jest szczególnie żywy?

Mamy szansę to naprawić Jolanta Krasnowska-Dyńka, Agnieszka Mikszta Wiara, tradycja, rodzina Ile jest we współczesnych świętach Bożego Narodzenia magii i obrzędów z czasów pogańskich? Iwona Galińska Pora miłości i przebaczenia 1761 Wieczór wigilijny w tradycji chrześcijańskiej to czas pojednania i miłości - choć często trudno wybaczyć krzywdy, warto podjąć ten wysiłek. Michał Bondyra Bóg rodzi się za kratami Boże Narodzenie w więzieniu, areszcie - to nie wymarzone święta.

Ale można je i tam godnie obchodzić! Jolanta Hajdasz Różnorodność, która nie jest zaprzeczeniem Wigilia w domu Markowskich - gitarzysta rockowy, ksiądz i dwaj "zwykli" bracia.

Janina Lankau Wigilia - święto rodziny, miłości i wiary Wigilia Bożego Narodzenia - szczególnie w Polsce pokazuje związek tajemnic wiary z życiem rodzinnym. Bob Hartman Carol Co zostaje w człowieku z młodzieńczych ideałów? Czy współczesny świat w ogóle pozwala się zmieniać? Alicja Dołowska Prezent powinien być od serca Zanim sięgniemy po wigilijny opłatek, pamiętajmy że dar z serca jest ważniejszy niż cena, za jaką kupujemy prezent.

Niektóre dary są wręcz bezcenne - takie jak wybaczenie. Paolo Curtaz Pożegnanie Fragmenty "Mały Bóg w wielkim mieście", zbioru niekonwencjonalnych refleksji na temat Bożego Narodzenia, przedstawionych w barwnym i oryginalnym stylu. Inaczej nie spotkamy się z Tym, który przyszedł i znów przychodzi Ernest Bryll, Marcin J. Witan Zgłębiać prawdę o bliskości Boga O poezji religijnej, Bożym Narodzeniu i teologii dla wszystkich. Magdalena Wojaczek Święta doskonałe Mimo komercyjnego zamieszania, jakie co roku owstaje wokół świąt Bożego Narodzenia, nadal duże znaczenie ma dla nas religijny i tradycyjny wymiar świętowania.

Klub Inteligencji Katolickiej w Płocku – Stowarzyszenie katolików świeckich

Julia A. Lewandowska W święta dookoła świata Nawet z dala od ojczyzny Polacy obchodzą tradycyjnie święta Bożego Narodzenia. Katarzyna Cinzio Biednie i bogato Dwa oblicza polskich świąt. Małgorzata Nawrocka Dwadzieścia lat spóźnienia Historia świąteczna. Jacek Socha Pragnę zakłóconego Bożego Narodzenia Boże Narodzenie to nie czas, gdy należy zamknąć się na cztery spusty! Agnieszka Warecka Treść zamiast bycia wstępem O istocie Wigilii Bożego Narodzenia - artykuł z tygodnika Echo katolickie 51 Jan Szkodoń Wigilijny stół Fragmenty książki "Rodzina.

Szczęście i droga krzyżowa".

Nawigacja po wpisach

Stanisław Dziwisz Czas radosnej Tajemnicy Rozmowa z kard. Stanisławem Dziwiszem na temat Bożego Narodzenia