MYŚLENIE MAGICZNE I KATASTROFA KLIMATYCZNA

Komentarze 0. Przeczytaj również 18 nowych zakażeń w województwie, wśród nich 2 w powiecie limanowskim i aż 12 w nowosądeckim 0 Ostrzeżenie IMiGW: burze z gradem 0 Wybory prezydenckie Sprawdź gdzie głosujesz - lista obwodów relacja 0 Dziś wybory prezydenckie - jak oddać głos, jak wygląda karta do głosowania? Zobacz spoty 0 Ogłoszono przetarg na projekt obwodnicy Limanowej Wybory prezydenckie Sprawdź gdzie głosujesz - lista obwodów relacja Ponad zakażeń w kraju.

W USA już 2,5 miliona potwierdzonych zakażeń  aktualizacja 18 nowych zakażeń w województwie, wśród nich 2 w powiecie limanowskim i aż 12 w nowosądeckim Ostrzeżenie IMiGW: burze z gradem Dziś wybory prezydenckie - jak oddać głos, jak wygląda karta do głosowania? Zobacz spoty Zapraszamy na transmisje Mszy świętych Kilka tysięcy roślin na rynku i nowa fontanna Koncert Totus Tuus w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła Planowane wyłączenia energii elektrycznej.

Ulewy: interwencji straży, w poniedziałek 22 domy podtopione. Prezydent w Łapanowie Trudna sytuacja w Kasince Małej i Węglówce - zalane domy, szkoła, uszkodzone drogi Limanowianka ubiega się o tytuł Miss Małopolski Duża skala zniszczeń w gminie Jodłownik. Woda porwała samochód, którym podróżowały dwie osoby Księża w trzech parafiach na Limanowszczyźnie objęci kwarantanną.

Powodem potwierdzony przypadek na święceniach Zmiany proboszczów w diecezji. Z parafii w Sowlinach odchodzi ks. Tadeusz Śmierciak Mieszkańcy Limanowszczyzny uczestnikami tragicznego wypadku. Nie żyje letni pasażer, w ciężkim stanie letni kierowca Ciało mężczyzny znalezione w wodzie Kierowca w ostatniej chwili zauważył mężczyznę leżącego na jezdni. Życia latka nie dało się uratować 10 lat temu osuwisko zniszczyło część wsi. Ogłoszono przetarg na projekt obwodnicy Limanowej pacho jak zwykle przed wyborami : Sześć goli w sparingu Limanovii: skuteczność odzyskana po przerwie sswl slakut Ty sie nie znasz widze wgl na pilce , zreszta Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz.

Zapraszamy do spowiedzi: pon-wt-śr. W Wielki Czwartek od godz. Teksty modlitw do poświęcenia pokarmów przy stole wielkanocnym są podane w ogłoszeniach na stronie parafii z ubiegłej niedzieli oraz na stronie archibial. Przyszła Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. Następne Msze Św. Nie będzie Mszy Św.

Do przeżywania Triduum Paschalnego i Wielkanocy zachęcamy poprzez udział w transmisjach medialnych. W kościele może uczestniczyć tylko 5 osób. Pod chórem do nabycia prasa katolicka. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiary na Kościół w obecnej trudnej sytuacji. Kościół utrzymują wierni składając ofiary na tacę. Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Janusz Korwin-Mikke o roli państwa wobec Singli (Buy PoE Orbs)

Jeszcze można je składać do skarbonki przy ołtarzu Św. Rocha, w zakrystii lub kancelarii. Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdą niedzielę o godz. Wieczny odpoczynek …. Dziś V-ta Niedziela Wielkiego Postu. Wchodzimy w okres pasyjny. Zasłonięte są krzyże i obrazy.

A photoshoot of interior design

Po osobistych rodzinnych, domowych rekolekcjach wytrwajmy w swoich postanowieniach, by godnie przeżyć w łączności z Kościołem Triduum Paschalne i Okres Wielkanocny. Łączmy się przez media społecznościowe. Ci, którzy uczestniczyli we Mszy św. Modlimy się o charyzmatyczne powołania do służby w Kościele.

Referendum już 7 kwietnia

Natomiast kapłani z posługą duszpasterską odwiedzą chorych i starszych od godz. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii, telefonicznie do kancelarii w godzinach urzędowania lub na telefon do chorych Przyszła niedziela palmowa - I-sza m-ca Adoracyjna. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać do skarbonki przy kaplicy Św. Rekolekcje w Radio Maryja przeprowadzi bp Ignacy Dec od poniedziałku do środy Ulotki z nr KRS na ławkach. Nadal zbieramy PIT-y.

Uroczystości pogrzebowe śp. arcybiskupa Bolesława Pylaka (zdjęcia)

Osoba rozliczająca przybędzie dopiero tydzień po Wielkanocy Wieczny odpoczynek Zarządzenie Arcybiskupa Metropolity Białostockiego odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w stanie epidemii. Czcigodni i Drodzy Kapłani! Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znalazła się ludzkość na całym świecie z powodu epidemii koronawirusa. Doświadczenie innych krajów uczy, że jakiekolwiek pobłażanie pandemii niesie ze sobą dramatyczne skutki zarówno w ilości osób zakażonych, jak i w przerażającej liczbie zgonów. Wobec tak wielkiego zagrożenia wszyscy musimy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

W konsekwencji trzeba ograniczyć liczbę wiernych uczestniczących w zgromadzeniach religijnych według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Zgodnie z kan. Od dnia 25 marca w każdej Mszy św.

Parafia Św. Rocha w Białymstoku

Zatem, oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, powinny to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Na drzwiach kościoła należy umieścić stosowną informację, jednocześnie przekazując ją wiernym drogą internetową. Jeśli przewidziano Mszę św.

Praktyka ta nie jest możliwa w dniach Triduum Paschalnego. W domach zakonnych w celebracjach Mszy św. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej. Należy ją ograniczyć do jednej, tj. III stacji na cmentarzu. Uczestniczy w niej najbliższa rodzina Obrzędy pogrzebu, s. Jeśli okoliczności na to pozwalają, stację tę może poprzedzić procesja od bramy cmentarza.

W pogrzebie nie mogą uczestniczyć osoby objęte kwarantanną. Po nabożeństwie na cmentarzu należy zaprosić rodzinę na odprawienie Mszy św. Tak jak do tej pory, wiernych zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. W ciągu dnia kościoły mają pozostawać otwarte dla indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Prezentujemy SuperKupon

Należy stworzyć wiernym możliwość do spowiedzi indywidualnej. Chociaż właściwym miejscem sprawowania sakramentu pojednania jest konfesjonał, to w obecnych warunkach sakrament ten można sprawować poza konfesjonałem, np. Należy udostępnić wiernym numer telefonu i adres mailowy, poprzez który można umówić się z duszpasterzem na indywidualną spowiedź. Duszpasterze winni zachować dyspozycyjność wobec wiernych, którzy zwrócą się z prośbą o spowiedź.

Zapowiedzi

Po ustaniu epidemii we wszystkich parafiach należy zorganizować dni skupienia z nabożeństwami pokutnymi i indywidualną spowiedzią. Nie wolno w sposób nieuprawniony korzystać z rozgrzeszenia ogólnego por. Nie jest też możliwa spowiedź przez środki komunikacji elektronicznej np. Zakazana jest publiczna spowiedź z indywidualnych grzechów.